Nie milkną plotki dotyczące prawdopodobnego wycofania się teamu Renault z rywalizacji w Formule 1. Kontrakt na przyszły sezon z francuskim zespołem podpisał Robert Kubica, jednak w takim wypadku mógłby on rozpocząć rozmowy z innym pracodawcą. Hiszpański dziennik „AS” doniósł, że polski kierowca znalazł się na celowniku teamu Mercedes GP.

24-letni krakowianin podpisał z Renault kontrakt na 2010 r. Jednak francuski koncern ciągle zastanawia się nad pójściem w ślady Toyoty i Hondy, które już wcześniej zrezygnowały z utrzymywania zespołów F1. Renault swoją decyzję ma ogłosić do końca roku, a to sprawia, że przyszłość Kubicy jest bardzo niepewna.

Jak napisał hiszpański dziennik „AS”, jeśli Polak opuści obecną drużynę, a tym samym będzie mógł podpisać nowy kontrakt, to jego zatrudnieniem zainteresowany będzie Mercedes GP, który szuka partnera dla Niemca Nico Rosberga.

Kubica po zakończeniu tegorocznego sezonu odszedł z teamu BMW Sauber. Jego rywalem w walce o miejsce w bolidzie teamu zarządzanego przez Rossa Brawna może być jego były partner z zespołu, Nick Heidfeld.

(ASInfo/RMF FM)