Kolejny fałszywy trop w poszukiwaniach zaginionej czteroletniej Brytyjki. To nie Madeleine McCann widnieje na zdjęciu zrobionym w Maroku. Pomyłkę błyskawicznie wyjaśnili brytyjscy dziennikarze.

Dziennikarka pracująca dla gazety „The Evening Standard” dotarła do miejsca, gdzie zrobiono zdjęcie i odnalazła widniejącą na nim dziewczynkę. Jest nią 5-letnia córka marokańskiego hodowcy oliwek. Jest faktycznie podobna do Madeleine, ale – według dziennikarki – nie ma wątpliwości, że utrwalone na fotografii dziecko nie jest zaginioną Szkotką.

Rodzice Madeleine już tradycyjnie nie skomentowali ani pojawienia się zdjęcia, ani doniesień o braku jego znaczenia. Zdaniem rzeczniczki rodziny McCannów wszelkie informacje na temat Madeleine są jednak pozytywne, ponieważ utrzymują jej zniknięcie w centrum ludzkiego zainteresowania.

Brytyjskie małżeństwo lekarzy Gerry i Kate McCann zostało formalnie uznane za podejrzane o nieumyślne spowodowanie śmierci Madeleine, prawdopodobnie przez przedawkowanie środków nasennych. Oboje rodzice jednak temu zaprzeczyli i zapowiedzieli kontynuowanie międzynarodowej kampanii w celu odnalezienia dziecka.

Czteroletnia Madeleine McCann zaginęła 3 maja, kiedy spała razem ze swoim młodszym rodzeństwem w pokoju hotelowym podczas wakacji w Algarve w Portugalii. Jej rodzice jedli wówczas kolację z grupą przyjaciół w pobliskiej restauracji.