W pobliżu niewielkiej miejscowości Jüterbog, położonej około 70 km na południe od Berlina, szaleje duży pożar lasu. Ogień nie dotarł jeszcze do pasa ochronnego, prognozuje się jednak, że stanie się to w ciągu dnia.​

Rewelacje dotyczące pożaru szalejącego na południe od Berlina szefowa miejskiego urzędu regulacyjnego Christiane Lindner-Klopsch.

Pas ochronny na odcinku południowym został poszerzony już w poniedziałek, aby dodatkowo chronić okoliczne miejscowości przed rozprzestrzeniającymi się płomieniami z terenu byłego poligonu wojskowego.

Na tym terenie znajduje się duża ilość materiałów wybuchowych. Jak przekazała Christiane Lindner-Klopsch, w niedzielę wieczór i w poniedziałek rano doszło do kilku detonacji amunicji na obszarze objętym pożarem.

Obecnie nie można dokładnie określić, jak duży jest obszar dotknięty pożarem, bowiem od poniedziałkowego wieczora "praktycznie nie uległ on zmianom".

Sytuacja jest nadal napięta, ale kontrolowana - zapewniła szefowa miejskiego urzędu regulacyjnego.

Mocniejsze podmuchy wiatru w poniedziałek podsyciły pożar lasu w rejonie Jüterbogu, co prawie dwukrotnie zwiększyło powierzchnię objętego ogniem obszaru.

Według stanu na poniedziałek wieczorem, pożar strawił już obszar leśny o powierzchni 326 hektarów.