​Paryski sąd uniewinnił francuskich gwiazdorów futbolu Francka Ribery’ego i Karima Benzemę, którzy byli oskarżeni o korzystanie z usług nieletniej prostytutki. Sędziowie uznali za wiarygodne - przynajmniej w części - wyjaśnienia sławnych zawodników Bayernu Monachium i Realu Madryt.

Franck Ribery przyznał, że w 2009 roku miał relacje seksualne z 17-latką. Zapewniał jednak, że myślał wtedy, iż jest ona pełnoletnia. Twierdził też, że w ogóle nie wiedział, że ma do czynienia z prostytutką. To ostatnie zapewnienie zostało jednak podważone przez świadków, według których zawodnik Bayernu Monachium płacił za usługi 17-letniej prostytutki pochodzenia algierskiego Zahii Dehar.

Benzema natomiast twierdził, że chodzi o pomyłkę, bo nie miał żadnych relacji seksualnych z nieletnią prostytutką. Obu piłkarzom groziła kara do trzech lat więzienia, co mogłoby położyć kres ich dalszej karierze.

Sama Dehar, która jest teraz znaną paryską projektantką kobiecej bielizny twierdzi, że obaj skorzystali z jej usług. Byli skąpi, bo zapłacili jej mniej niż żądała, ale faktycznie mogli nie wiedzieć, że ma tylko 17 lat. Adwokaci piłkarzy podkreślali w sądzie, że Dehar, która zaczęła sprzedawać swe wdzięki już w wieku 15 lat, wyglądała cztery lata temu jak dorosła kobieta.

(abs)