Bill Cosby spędził pierwszą noc w pojedynczej celi więzienia w Skippack w stanie Pensylwania. Więźniowi nr NN7687 po przyjeździe do zakładu karnego zrobiono nowe zdjęcie do kartoteki skazanych. Amerykański komik i aktor został skazany na 3 do 10 lat więzienia za gwałt. Sąd określił go mianem "agresywnego drapieżcy seksualnego".

Po orzeczeniu kary Billa Cosby'ego bezpośrednio z sądu w kajdankach przewieziono do więzienia w Skippack w stanie Pensylwania. Swój wyrok będzie odbywał w jednoosobowej celi. Aktor będzie mógł korzystać z rozmów telefonicznych oraz brać udział w ćwiczeniach fizycznych.

Po przyjeździe do zakładu karnego Cosby'emu zrobiono nowe zdjęcie do kartoteki skazanych.

Choć sprawa sądowa - w którego skazano gwiazdora - dotyczyła jednego przypadku molestowania, to aktora o przestępstwa seksualne oskarża w sumie 50 kobiet.

Cosby we wtorek został uznany winnym w sprawie dotyczącej podania środków odurzających i molestowania seksualnego Andrei Constand. Musi zapłacić 25 tysięcy dolarów, zwrócić koszty sądowe, a także do końca życia - nawet po wyjściu na wolność - będzie musiał chodzić na terapię, bo uznano go za "agresywnego drapieżcę seksualnego". Został też wpisany do rejestru przestępców seksualnych.

Sędzia, skazując aktora, powiedział, że "przyszła pora na sprawiedliwość", i zaznaczył, że "równość wobec prawa nie pozwala na inne traktowanie kogoś w zależności od tego, kim ten ktoś jest lub był".

Bill Cosby jako aktor jest znany głównie z roli sympatycznego ojca z telewizyjnego hitu z lat 80. "The Cosby Show".

 Liliana Głąbczyńska-Komorowską, aktorka występującą w USA i Kanadzie, która w połowie lat 80. pojawiła się w uwielbianym przez Amerykanów "The Cosby Show" w rozmowie z korespondentem RMF FM Pawłem Żuchowskim mówiła, że już po pierwszej próbie otrzymała propozycję spotkania "sam na sam" w domu gwiazdora. PRZECZYTAJCIE CAŁĄ ROZMOWĘ NASZEGO KORESPONDENTA W USA

(j.)