Uniewinnienie przez Sąd Najwyższy Arkadiusza Kraski stoi pod znakiem zapytania - pisze Onet. Jak informuje portal, Prokuratura Regionalna w Szczecinie, która jeszcze niedawno domagała się wznowienia postępowania i uniewinnienia Kraski, zmieniła swoje stanowisko.

Do Sądu Najwyższego wpłynął właśnie wniosek, aby sprawa podwójnego zabójstwa sprzed dwudziestu lat wróciła na wokandę. Jeśli tak się stanie, Arkadiusz Kraska nadal będzie miał status podejrzanego, chociaż śledczy i sędziowie już wiedzą, że w sprawie karnej przeciwko niemu doszło do mistyfikacji. Potwierdzają to nowe dowody i nowi, naoczni świadkowie - zauważa Onet. Jeśli Sąd Najwyższy przychyli się do wniosku prokuratury, właściwe śledztwo przeciwko zleceniodawcy, zabójcom i policjantom, którzy wrobili niewinnego człowieka w mafijną egzekucję, nie ruszy z miejsca - podkreśla portal.

Sprawa sprzed lat znów trafi do Sądu Okręgowego w Szczecinie, którym kieruje dziś sędzia Maciej Strączyński. To on skazał Arkadiusza Kraskę na dożywocie.

Jestem zszokowany i zdruzgotany, ale nie mam zamiaru się poddać - mówi Onetowi Arkadiusz Kraska. Dlaczego mam tłumaczyć się znowu przed sądem za coś, czego nie zrobiłem? Człowiek wierzy w sprawiedliwość, zaczyna układać sobie życie od nowa, a tutaj coś takiego. Mam nadzieję, że w końcu odpowiedzą za to wszystko osoby, które powinny - dodaje.

W maju Arkadiusz Kraska opuścił Areszt Śledczy w Szczecinie. Sąd Najwyższy wstrzymał wykonanie kary wobec mężczyzny, skazanego ponad 18 lat temu na dożywocie za podwójne zabójstwo.

Sprawa Kraski była szeroko opisywana przez portal Onet.pl. Mężczyzna 7 marca 2001 r. został skazany przez Sąd Okręgowy w Szczecinie na dożywocie za przypisane mu podwójne zabójstwo w Szczecinie we wrześniu 1999 r. Arkadiusz Kraska miał zastrzelić dwóch mężczyzn. Jeden z nich był jego znajomym. Wyrok dożywocia dla Kraski w lipcu 2001 r. został utrzymany przez Sąd Apelacyjny w Poznaniu.