Zima znów utrudnia życie kierowcom. Ślisko jest na drogach Śląska, województwa łódzkiego i Lubelszczyzny.

Na Śląsku w nocy padał śnieg, temperatura spadła poniżej zera i w wielu miejscach jest bardzo ślisko. Tylko dziś doszło do ponad 80 stłuczek oraz do 3 wypadków, w których ranne zostały 3 osoby. Od 7 na śląskich drogach średnio co 2-3 minuty dochodzi do stłuczki. Rano większość dróg była nie odśnieżona i nie posypana solą. W wielu miejscach nadal jest bardzo ślisko. Na szczęście poranny mróz już odpuszcza i po drogach jeździ się coraz lepiej.

W Łódzkiem jedna osoba zginęła, a dwie są ranne w zderzeniu dwóch samochodów dostawczych na drodze krajowej 71 w Woli Zaradzyńskiej koło Pabianic. Ruch w tym miejscu odbywa się wahadłowo.

Na trasach w zachodniej części województwa łódzkiego zalega błoto pośniegowe. Tak jest m.in. na drodze krajowej nr 14 Złoczew-Łódź, trasie nr 12 od granic województwa do Piotrkowa Trybunalskiego oraz drodze nr 83 od Sieradza do Turku (woj. wielkopolskie).

Śnieg może utrudniać jazdę kierowcom na trasach 71 i 72 w okolicach Pabianic i Aleksandrowa Łódzkiego. Śnieg i błoto pośniegowe leży także na ulicach Łodzi.

Na Lubelszczyźnie zablokowana jest droga krajowa nr 17 Warszawa - Lublin w Garbowie. Zderzyły się tam dwa samochody osobowe. Dwie osoby zostały odwiezione do szpitala. Policja wyznaczyła objazdy.

Dziś śnieg będzie padał w centrum i na południu kraju. Temperatura maksymalna od minus 3 st C na północy i w wyżej położonych kotlinach śródgórskich do 0 st C w centrum i do +2 st C na Podkarpaciu.

Gorąca Linia RMF FM

Jesteś świadkiem ważnego wydarzenia? Masz interesujący film lub zdjęcia?

Prześlij informację, zdjęcie lub film na Gorącą Linię RMF FM .