Silny wiatr, opady deszczu i śniegu utrudniają jazdę na Dolnym Śląsku, Opolszczyźnie, w Małopolsce, Wielkopolsce i Kujawsko-Pomorskiem. Zamknięte zostało m.in. przejście graniczne w Jakuszycach. Fatalne warunki panują także na trasie Kraków-Zakopane.

Opady paraliżują komunikację we Wrocławiu. Wszystkim wybierającym się w okolice Kotliny Jeleniogórskiej i przejścia granicznego w Kudowie policja zaleca założenie łańcuchów na koła.

Z powodu śnieżycy po czeskiej stronie zostało zamknięte przejście graniczne w Jakuszycach. Prawdopodobnie zostanie ono otwarte dopiero rano. Wszystkim, którzy chcą wyjechać do Czech, polecamy skorzystanie z przejść w Bogatyni i Lubawce.

Na Opolszczyźnie na autostradzie A-4 doszło do karambolu. Cztery samochody wjechały w stojącą w poprzek jezdni ciężarówkę. Ranne zostały trzy osoby. Droga została zablokowana w obydwie strony.

Fatalnie jeździ się także po Zakopiance. Trasa jest niemal co chwilę blokowana przez ciężarówki, które mają problemy z pokonaniem śliskich podjazdów. Nieprzejezdna jest także droga do polsko-słowackiego przejścia granicznego w Chyżnem. Policja zatrzymuje TIR-y w Myślenicach i Rabce i sprawdza, czy kierowcy założyli łańcuchy na koła.

W Wielkopolsce najgorsza sytuacja panuje w okolicach Kalisza i Kępna. Bardzo powoli poruszają się samochody na drodze krajowej nr 11 Poznań-Katowice.

Sytuacja na drogach może się jeszcze pogorszyć – przewidywane są dalsze opady śniegu i deszczu, a w nocy temperatura ma spaść poniżej 0 st. C.