Gorzowska policja zatrzymała 34-letniego mężczyznę, który może być odpowiedzialny za bezprawne nagrywanie i upublicznianie zdjęć z przebieralni w markecie Tesco. O podglądaniu kobiet w przebieralniach przez ochroniarzy dziennikarze RMF FM i Super Expressu informowali jako pierwsi.

Zatrzymany Robert Z., to mieszkaniec Kostrzyna nad Odrą. Przez 4 lata był pracownikiem ochrony sklepu i miał dostęp do nagrań video. Przedstawiono mu już zarzuty. Dziś o jego losie zdecyduje sąd. Jednocześnie policja sprawdza jeszcze inne osoby, które mogą być zamieszane w ten proceder. Wszystkim grozi do dwóch lat więzienia.

Nieświadome klientki nie mały pojęcia, że były podglądane. Cały film trwa kilka godzin. Nagrania ze sklepu trafiły do Internetu. Komentowali je w niewybredny sposób internauci, jak się można domyślać, w większości ochroniarze. Tam też wymieniali się zdjęciami z nagimi klientkami.

Zdaniem prawników klientki, które rozpoznały się na zdjęciach z przebieralni w „Tesco” w Gorzowie mogą żądać odszkodowań.