Policja zatrzymała mężczyznę, który może mieć związek z zabójstwem w Toruniu - dowiedział się reporter RMF FM. 26-latek został zaatakowany nożem w nocy z soboty na niedzielę na ulicy Gagarina.

Jak poinformowała Wioletta Dąbrowska z toruńskiej policji, wiele wskazuje na to, że zatrzymany ws. zabójstwa 23-latek, to osoba, której wizerunek wcześniej opublikowano. Funkcjonariusze przyznają, że w ujęciu mężczyzny pomogły informacje, które dotarły do nich od mieszkańców.

Kryminalni, w asyście antyterrorystów, zatrzymali 23-latka około godziny 11 w Inowrocławiu. W mieszkaniu, którym się ukrywał, policja zatrzymała też dwóch mężczyzn - 25 i 33 latka, oraz 23-letnią kobietę. Funkcjonariusze będą sprawdzać co łączy te osoby z domniemanym nożownikiem oraz to czy mogę mieć one jakikolwie związek z zabójstwem.

Funkcjonariusze będą teraz wyjaśniać, jakie dokładnie były okoliczności zabójstwa. Nieoficjalnie ustalenia mówią o tym, że  obaj mężczyźni pokłócili się w jednym z lokali. Później, już na ulicy, 26-latek otrzymał cios nożem. Tę wersję policja będzie weryfikować.

Do zabójstwa doszło około 1 w nocy z soboty na niedzielę przy ulicy Gagarina. Do 26-latka podeszła osoba, która zadała mu cios ostrym narzędziem i oddaliła się. Na miejsce pojechał patrol, który zobaczył zranionego mężczyznę i udzielił mu pierwszej pomocy, opatrując ranę jeszcze przed przybyciem pogotowia - relacjonowała wówczas rzeczniczka toruńskiej policji. 

(bs)