W Nadleśnictwie Kudypy pod Olsztynem, w pobliżu miejscowości Pelnik, leśnicy znaleźli w czwartek rano cztery palety jajek. Jaja są przeterminowane. Leśnicy zgłosili sprawę służbom weterynaryjnym i szukają osoby - lub osób - które wyrzuciły palety.

Palety pełne jaj zostały porzucone na leśnej drodze. Może ich być nawet kilkanaście tysięcy.

Sądząc po rozmiarach tych palet i ilości jaj, musiał je ktoś przywieźć dużym autem, rozładunku raczej nie dokonała jedna osoba ale kilka - powiedział rzecznik olsztyńskich Lasów Państwowych Adam Pietrzak.

Próbujemy ustalić, kto wyrzucił do lasu te załadowane jajkami palety. Las to nie jest śmietnik, to nie miejsce na podrzucanie przeterminowanej żywności - dodał.

Kilka tygodni temu w tej samej okolicy ktoś wyrzucił kilkanaście starych opon.

Leśnicy z Warmii i Mazur regularnie znajdują w lesie porzucone śmieci. W lesie w pobliżu Mrągowa znaleziono nawet lodówkę wypełnioną zepsutym mięsem.

Udało nam się wtedy znaleźć właściciela tej lodówki. Okazało się, że lodówka się zepsuła ,więc razem z zawartością właściciel wyrzucił ja do lasu - opowiada Adam Pietrzak. W kwestii wyrzucania śmieci do lasu ludzka wyobraźnia jest niestety nieograniczona - zaznacza.