Sąd Najwyższy oddalił kasację na korzyść Macieja S., który został skazany na karę dożywotniego pozbawienia wolności za zabójstwo byłej partnerki oraz 16-miesięcznego dziecka. Na ciele kobiety wykryto ponad 30 ran kłutych.

Sąd Najwyższy oddalił kasację na korzyść Macieja S., który został skazany na karę dożywotniego pozbawienia wolności za zabójstwo byłej partnerki oraz 16-miesięcznego dziecka. Na ciele kobiety wykryto ponad 30 ran kłutych.
Zdj. ilustracyjne /Archiwum RMF FM

Justyna Piskorek z biura prasowego Sądu Najwyższego przekazała, że kasację oddalono jako "oczywiście bezzasadną". Sąd Najwyższy ocenił, że w sprawie nie doszło do żadnych błędów proceduralnych, a sądy niższej instancji rzetelnie odniosły się do wszystkich dowodów.

Do głośnego zabójstwa doszło wiosną 2017 roku na osiedlu Gołębiów w Radomiu. Jak podawały media, Maciej S. i jego partnerka Paulina byli w nieformalnym związku, który rozpadł się, gdy kobieta była w ciąży. Jej syn przyszedł na świat na początku 2016 r. Maciej S. nie przyznawał się do dziecka. Była partnerka wytoczyła mu sprawę o uznanie ojcostwa.

Wiosną 2017 r. S. przyjechał do Radomia porozmawiać z Pauliną K. Jak podawała "Gazeta Wyborcza", 30-letnia kobieta była w mieszkaniu swoich rodziców wraz z 16-miesięcznym dzieckiem. Według S., pomiędzy nim a byłą partnerką doszło do sprzeczki. W sądzie mężczyzna twierdził, że Paulina K. nie chciała z nim rozmawiać i kazała mu się wynosić. Opuścił więc mieszkanie i wrócił do Warszawy.

W śledztwie mężczyzna miał zeznać, że gdy kobieta kazała mu się wynosić, wyjął z kieszeni scyzoryk wyposażony w ostrza, kombinerki i nożyczki - i zaatakował byłą partnerkę, zadając jej wiele ciosów.

Biegli stwierdzili, że Paulinie K. zadano ponad 30 ciosów, z czego część, gdy kobieta leżała już na podłodze. Dziecko zraniono kilkukrotnie.

Biegli orzekli też, że Maciej S. w chwili popełniania czynu był w pełni poczytalny.

W lutym 2019 r. radomski sąd okręgowy skazał mężczyznę na karę dożywotniego pozbawienia wolności - z zastrzeżeniem, że o przedterminowe zwolnienie będzie się mógł starać najwcześniej po 35 latach. W grudniu tego samego roku karę utrzymał Sąd Apelacyjny w Lublinie. 

Gorąca Linia RMF FM jest do Waszej dyspozycji! Przez całą dobę czekamy na informacje od Was, zdjęcia i filmy.

Możecie dzwonić, wysyłać SMS-y lub MMS-y na numer 600 700 800, pisać na adres mailowy fakty@rmf.fm albo skorzystać z formularza WWW.