Youtuber Łukasz W., który wraz z dwiema innymi osobami poniżał niepełnosprawnego mężczyznę, najbliższy miesiąc spędzi w areszcie. Wszyscy usłyszeli już prokuratorskie zarzuty.

Youtuber Łukasz W. razem z dwiema osobami nagrali film, na którym poniżają niepełnosprawnego chłopaka. Później umieścili materiał w internecie. 

W tej sprawie trzy osoby zostały zatrzymane do dyspozycji prokuratora - przekazała rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Szczecinie Alicja Macugowska-Kyszka.

Prokurator ogłosił im zarzut psychicznego znęcania się nad osobą nieporadną z uwagi na stan psychiczny - kontynuowała Macugowska-Kyszka. 

Jak dodała, grozi za to od sześciu do miesięcy do nawet ośmiu lat pozbawienia wolności.

Prokurator wnioskował o 3-miesięczny areszt dla 2 osób. Sąd zdecydował jednak o miesiącu aresztu dla yotubera Łukasza W. i dozorze policyjnym dla drugiej osoby.

Trzecią podejrzaną osobę prokurator również objął dozorem policyjnym i zakazem kontaktowania się ze współpodejrzanymi oraz pokrzywdzonym. 

/RMF FM
/RMF FM
Po jeszcze więcej informacji odsyłamy Was do naszego nowego internetowego Radia RMF24.pl

Słuchajcie online już teraz!

Radio RMF24.pl na bieżąco informuje o wszystkich najważniejszych wydarzeniach w Polsce, Europie i na świecie.


Gorąca Linia RMF FM jest do Waszej dyspozycji! Przez całą dobę czekamy na informacje od Was, zdjęcia i filmy.

Możecie dzwonić, wysyłać SMS-y lub MMS-y na numer 600 700 800, pisać na adres mailowy fakty@rmf.fm albo skorzystać z formularza WWW.