PZPN chce poprawić kontakty z kibicami i zachęca – „wstąp do Klubu Kibica Reprezentacji Polski”. Przyjęcia miałyby się rozpocząć wraz internetowymi zapisami na mecze mistrzostw świata. Piłkarska centrala nęci klubowiczów nagrodami i łatwiejszymi dostępem do biletów.

Na razie karta kibica nie jest obowiązkowa, ale w przyszłości tylko klubowicze kupią bilety na mecze kadry – tłumaczy Rafał Gromek z PZPN-u. A to ze względu na bezpieczeństwo i zaliczenie naszych kibiców do grona tych ewentualnie stwarzających kłopoty –dodaje.

Jednocześnie podkreśla, że najwierniejsi kibice będą premiowani. To jest model stricte przyjęty z federacji angielskiej - wyjaśnia Gromek. Mecz wyjazdowy i dalsze mecze; wyjazdowy więcej punktów, u siebie – mniej. Ale punkty będą nawet dla tych, dla których biletów zabraknie. Klub Kibica będzie przypominał programy lojalnościowe ze stacji benzynowych czy salonów książki - będą zniżki na zakupy oraz konkursy.

Dodajmy, że PZPN ogłosił właśnie konkurs na nazwę klubu. Nagrody to bilety na mundial i spotkanie z reprezentacją polski. Zapisy klubowiczów prowadzi w Internecie.