W przeciwieństwie do męża cieszy się dobrą opinią, dlatego jej wspomnienia mogą być wydawniczym hitem. Laura Bush przygotowuje się do napisania książki o swoim życiu prywatnym i latach spędzonych w Białym Domu. Na razie prawnicy negocjują kontrakt, ale - według przecieków - Pierwsza Dama ma dostać za publikację wyższe honorarium niż jej poprzedniczka Hillary Clinton.

Honorarium Hillary wynosiło 8 milionów dolarów, a trzeba pamiętać, że jej czas w Białym Domu obfitował w dużo więcej wydarzeń czy skandali – choćby natury towarzyskiej. Mimo to prawa do publikacji wspomnień Laury Bush mają być droższe.

Pierwsza Dama na razie nie ujawnia, co dokładnie znajdzie się w książce. Można jednak przypuszczać, że opisze m.in. kłopoty wychowawcze z córkami, czy z mężem, którego wielokrotnie krytykowała za mało prezydencki język publicznych wypowiedzi.

George W. Bush również przymierza się do napisania książki. W jego wspomnieniach maja znaleźć się kulisy pracy w Gabinecie Owalnym i dylematy, przed którymi stawał jako amerykański prezydent. Posłuchaj relacji waszyngtońskiego korespondenta RMF FM Łukasza Wysockiego: