Wrocławianie będą mogli decydować o rozkładzie jazdy miejskich autobusów i tramwajów. Jak donosi reporterka RMF FM Barbara Zielińska, na stronie internetowej wrocławskiego MPK powstaje specjalne miejsce, w którym mieszkańcy będą mogli zgłaszać swoje uwagi. Urzędnicy obiecują rozpatrzyć każde zgłoszenie.

W zależności od trasy tramwaju czy autobusu sugestie mieszkańców Wrocławia są bardzo różne. Jednak zdecydowana większość postulatów sprowadza się do jednej kwestii – pojazdy MPK powinny jeździć zdecydowanie częściej niż teraz. Ja bym wolała, żeby (...) były częściej, bo teraz trzeba długo czekać - mówi młoda mieszkanka Wrocławia. W tej chwili jeżdżą co 20 minut. W skali całego Wrocławia to jest wielkie nieporozumienie, to jest postawienie sprawy na głowie - dodaje inny pasażer.

Urzędnicy tłumaczą, że nie mogą być w każdym miejscu, w które docierają tramwaje czy autobusy, dlatego powstała idea kontaktu przez stronę internetową. Nietrudno przewidzieć, że tłok tam będzie podobny do tego z wrocławskich autobusów i tramwajów.