W trybie awaryjnym drogowcy zamknęli fragment jezdni na węźle Wisłostrady z mostem Poniatowskiego - poinformował Zarząd Dróg Miejskich. Jak wyjaśnia ZDM pod jezdnią wykryto pustkę, która może grozić zapadnięciem się nawierzchni.

"Podczas prac związanych z modernizacją odwodnienia remontowanego wiaduktu ceglanego odkryto pustkę znajdującą się pod jezdnią. Jest ryzyko, że jezdnia znajdująca się nad nią może się zapaść - w związku z tym w trybie pilnym została zamknięta" - przekazało w komunikacie ZDM.

Oznacza to, że kierowcy muszą liczyć się z utrudnieniami. Jak informują drogowcy niemożliwy jest wjazd z Wisłostrady na most Poniatowskiego - zarówno od strony Wilanowa, jak i od strony Żoliborza. Utrzymany zostanie zjazd z mostu dla jadących od strony centrum. Zjazd w kierunku Wilanowa będzie natomiast odbywał się za pomocą tymczasowego łącznika.

"Po zamknięciu jezdni przystępujemy do oszacowania zakresu niezbędnych prac naprawczych" - poinformowało ZDM.

Zmiany w kursowaniu komunikacji miejskiej

Z powodu zablokowanego wjazdu na most Poniatowskiego zmieniona została trasa autobusów linii 166 - poinformował Warszawski Transport Publiczny.

Jak podało WTP z powodu zablokowanego wjazdu na most Poniatowskiego od strony Wioślarskiej linia 166 w obu kierunkach została skierowana na trasę objazdową poprowadzoną przez Pl. Hallera, a dalej przez rondo Waszyngtona - al. Poniatowskiego - Wybrzeże Szczecińskie - most Świętokrzyski - Zajęczą - Dobrą - Solec - Ludną na Kabaty.

Ruch na wiadukcie i moście Poniatowskiego odbywa się bez utrudnień.