W sobotę wieczorem w kamienicy na Pradze-Południe w Warszawie wybuchł pożar. Jedna osoba nie żyje. "Z budynku ewakuowano wszystkich lokatorów, czyli około 50 osób" - informuje kpt. Wojciech Kapczyński z zespołu prasowego Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Warszawie.

Kpt. Kapczyński powiedział, że zgłoszenie o pożarze do strażaków wpłynęło o godz. 19:23. Paliło się mieszkanie na drugim piętrze budynku przy ul. Kresowej na Pradze-Południe.

Gdy na miejsce przyjechały pierwsze zastępy, płomienie wychodziły przez okna lokalu. Niestety w trakcie przeszukania lokalu natrafiano na zwęglone ciało człowieka - przekazał strażak.

Pożar nie został jeszcze opanowany. Walczą z nim zastępy PSP i OSP. Kpt. Kapczyński relacjonował, że strażacy próbują jak najszybciej dotrzeć do wszystkich zarzewi ognia. Używają trzech drabin i podnośnika hydraulicznego. Próbujemy dotrzeć zarówno od środka, jak i od góry - wyjaśnił strażak.

Jak poinformował, z budynku ewakuowano wszystkich lokatorów, czyli około 50 osób.

Informacje o pożarze kamienicy wcześniej podał TVN Warszawa. Według informacji portalu miasto szykuje dla ewakuowanych miejsca w hotelu.