Jeszcze siedem tygodni pozostało do końca wakacji. Nie wszyscy będą mogli w tym czasie liczyć na wakacyjny wyjazd. Na szczęście można miło i bezpiecznie wypoczywać latem... także w mieście.

Katowicka kanikuła

W Katowicach dorośli i ich pociechy bardzo łatwo mogą uchronić się przed wakacyjną nudą, a to za sprawą wyjątkowego miejsca w dzielnicy Muchowiec - Doliny Trzech Stawów. To idealny wybór, jeśli chcemy aktywnie spędzić czas. Do dyspozycji mamy tam kilka kilometrów malowniczo położonych ścieżek dla rowerzystów i miłośników jazdy na rolkach. Bez problemów poradzą sobie na nich także dzieci, ponieważ są to trasy typowo amatorskie. W Dolinie Trzech Stawów nie będą się również nudzić wielbiciele sportów wodnych - na miejscu można wypożyczyć kajak, łódkę lub rower wodny. Posłuchaj relacji reportera RMF FM Piotra Glinkowskiego:

Letni wypoczynek w Łodzi

Rodzice, którzy chcą zapewnić dzieciom atrakcyjne wakacje w Łodzi, nie mają co liczyć na rodzinny karnet ze wstępem do różnych miejsc, a główne atrakcje to zoo, basen i lunapark. Bilety trzeba kupować pojedynczo, ale można dostać zniżki dla dzieci. Maluchy, które nie skończyły 5 lat zwykle wchodzą za darmo. Tak jest na przykład w zoo. Bilet dla osoby dorosłej kosztuje 8 zł, a ulgowy 4 zł. O połowę mniej niż w zoo, zapłacicie wybierając się z pociechami do ogrodu botanicznego. Natomiast w lunaparku możecie stracić naprawdę dużo pieniędzy, chociaż ceny karuzeli i kolejek zaczynają się od 3 złotych. Tę rodzinną ofertę sprawdziła nasza reporterka Agnieszka Wyderka:

Laba po warszawsku

Rodzinne wakacje w Warszawie? To nie jest czas stracony. Na dorosłych z dziećmi, którzy zdecydują się na spędzenie urlopu w stolicy, czeka wiele atrakcji. Słoneczne i wodne kąpiele, egzotyczne zwierzęta i nieziemskie eksperymenty. Te najbardziej zachęcające z szerokiej oferty propozycji wybrał reporter RMF FM Mateusz Wróbel:

Rodzinne wakacje w Toruniu

Dla najmłodszych - zajęcia na placach zabaw. Dla starszych - rozmaite kursy, zniżki w kinach i na basenach. Tak w większości polskich metropolii wyglądają wakacje w mieście. Co jednak, jeżeli bawić chcą się jeszcze mama z tatą, a może i dziadkowie? Zajęcia dla wszystkich domowników szukał tym razem w Toruniu nasz reporter Tomasz Fenske. Posłuchaj relacji:

We Wrocławiu odpoczywają albo dzieci, albo dorośli

W stolicy Dolnego Śląska wspólne spędzanie wakacji przez rodziców z dziećmi - chociaż nie niemożliwe - może jednak być kosztowne. Kina czy baseny w swojej ofercie zapomniały o rodzinnych zniżkach, promując bardziej studentów, których i tak w czasie wakacji w mieście spotkać jest trudno. Co rodzice i dzieci mogą robić razem, sprawdzał Maciej Stopczyk: