W piątek Sejm zdecyduje, czy przyjmie, czy też odrzuci raport o aferze Rywina autorstwa Anity Błochowiak, który przyjęła komisja śledcza. W przeddzień głosowania odbędzie się debata w sprawie raportu.

Przypomnijmy, raport autorstwa posłanki Anity Błochowiak z SLD wyklucza istnienie "grupy trzymającej władzę" i zakłada, że Rywin przyszedł do Agory jako samotny oszust.

Jeśli Sejm odrzuci raport, zajmie się projektem uchwały autorstwa PiS, w której zaproponowano skierowanie raportu ponownie do komisji śledczej. Marszałek Sejmu zapowiedział, że jutro zdecyduje, czy skieruje projekt uchwały PiS do pierwszego czytania w komisji, czy na forum Sejmu. Czy raport komisji śledczej może zostać odrzucony, o tym w relacji reporterki RMF, Beaty Lubeckiej:

W kwietniu Lew Rywin został skazany na 2,5 roku więzienia. Sąd zmienił jednak kwalifikację czynu, skazując go za oszustwo, a nie za płatną protekcję, czego wcześniej domagała się prokuratura. Sąd stwierdził, że Rywin oszukiwał, bo nie ma żadnych dowodów na istnienie „grupy trzymającej władzę”.