Zginęło dwóch mężczyzn, a troje dzieci zostało rannych w wypadku z udziałem autobusu i samochodu osobowego w miejscowości Witowice Górne na krajowej drodze 75 w Małopolsce.

W Witkowicach Górnych w Małopolsce autobus zderzył się czołowo z osobówką na łuku drogi krajowej 75

Kierujący samochodem Toyota, jadąc z Nowego Sącza, z niewyjaśnionych przyczyn zjechał na przeciwny pas jezdni i doprowadził do zderzenia z autobusem jadącym do Nowego Sącza. 

"Gazeta Krakowska" podaje, że dwie osoby zginęły na miejscu. Jak przekazali strażacy, to dwaj mężczyźni, ojcowie dwóch rodzin. Wcześniej podano informację, że zginęło małżeństwo. W wyniku wypadku trójka dzieci została poważnie ranna. Dwoje to rodzeństwo. 

W samochodzie znajdowało się pięć osób, dwoje dorosłych oraz trójka dzieci w wieku od 9 do 10 lat. Śmierć na miejscu poniósł 48-letni kierowca toyoty i 51-letni pasażer tego samochodu.

Samochodem podróżowała także trójka dzieci: dwóch 9-latków i 10-latek. Dwoje dzieci z poważnymi obrażeniami zostało przetransportowanych śmigłowcem LPR do szpitala w Krakowie. Trzecie poszkodowane dziecko zostało przewiezione do szpitala w Nowym Sączu.

W autobusie jechało dwudziestu jeden pasażerów i kierowca. Czworo z nich doznało lekkich urazów.

Nikt z pasażerów autobusu nie ucierpiał.

Droga krajowa 75 pomiędzy Brzeskiem a Nowym Sączem jest całkowicie zablokowana, policja wyznacza objazdy drogami lokalnymi przez Dąbrowe i Gródek nad Dunajcem. Utrudnienia mogą potrwać kilka godzin.


Gorąca Linia RMF FM jest do Waszej dyspozycji! Przez całą dobę czekamy na informacje od Was, zdjęcia i filmy.

Możecie dzwonić, wysyłać SMS-y lub MMS-y na numer 600 700 800, pisać na adres mailowy fakty@rmf.fm albo skorzystać z formularza WWW.