Ponad 200 zachodniopomorskich policjantów pracuje w komendach i komisariatach na swoich prywatnych komputerach. I nie są to pełne dane, bo policja twierdzi, że nie prowadzi takich statystyk. Tylko w Komendzie Miejskiej w Szczecinie swoje komputery w pracy ma 100 policjantów.

Liczba jest szokująca, ale może być zaniżona, ponieważ nie są to dane ze wszystkich komend. Rzecznik zachodniopomorskiej policji robił wszystko, aby reporter RMF FM tej prawdziwej liczby nie poznał.

Policjanci przynieśli do pracy swoje stare komputery, bo każdy stary komputer jest lepszy od starej maszyny do pisania. Funkcjonariusze przynoszą też swoje drukarki, papier do nich i tusz. Maciej Karczyński, rzecznik zachodniopomorskiego komendanta powiedział naszemu reporterowi, że policjanci mają do dyspozycji nowoczesne maszyny do pisania i nie potrzebują komputerów.

W biurze prasowym policji twierdzą, że policjanci przynoszą komputery bo są wygodni. Policjanci, którzy są przyzwyczajeni do pracy na komputerze, decydują się na to, aby korzystać z komputera prywatnego - powiedziała naszemu reporterowi funkcjonariuszka biura prasowego:

Policjanci są sponsorami policji - skomentował krótko całą sprawę Mirosław Grycmacher ze związku zawodowego policji:

Grycmacher dodał, że w przyszłym roku budżet policji ma być mniejszy więc sytuacja nie poprawi się.