Już dziś na krakowskim lotnisku w Pobiedniku ostatnia odsłona INWAZJI MOCY 2000. Graliśmy dla WAS przez całe lato. Teraz czas na WIELKI FINAŁ...

26 sierpnia, to znaczy już dziś, żegnamy tegoroczne lato wielkim koncertem z udziałem zespołów Porter Band, Brathanki, Budka Suflera a przede wszystkim niemieckiej super-grupy SCORPIONS. Ten MEGA-KONCERT kończy cykl imprez zorganizowanych z okazji 10-lecia RADIA RMF FM.

Muzycy The Scorpions przyjechali już do Krakowa. Oto, co jeden z nich powiedział reporterowi RMF FM:

"Wiemy, że krakowskie Stare Miasto jest piękne, bo widzieliśmy je na Expo 2000. Chcielibyśmy je zobaczyć naprawdę - mam nadzieję, że nasz przyjaciel Dariusz "The Tiger" (Michalczewski) nam je pokaże. Oby tylko pogoda była dobra - wówczas z pewnością nie zawiedziemy publiczności."

Jak TAM dojechać?

Lotnisko w Pobiedniku k/Krakowa znajduje się przy drodze na Sandomierz. Od dnia 26.08 do godz. 5:00 nad ranem 27.08 ulica Igołomska zostanie wyłączona z ruchu dla wszystkich samochodów. Swoje auto będziecie mogli zostawić w Nowej Hucie na specjalnych płatnych parkingach.

1. MPK

Specjalnie na potrzeby Inwazyjne uruchamia linie złożoną z 60 autobusów przegubowych, które będą jeździły co minutę z pętli tramwajowej w Pleszowie do skrzyżowania w Cle. Pierwsze autobusy pojawią się przed godz. 13.00. Jazda po zakupieniu specjalnego biletu, który będzie można nabyć na miejscu w 10 kasach. Aby dotrzeć do Pleszowa należy dostać się na najbliższy przystanek tramwaju 15, 20 lub 21. Linie te będą wzmocnione o dodatkowe jednostki przez co będą jeździły dużo częściej niż to wynika z rozkładu jazdy.

Po zakończeniu imprezy z Pleszowa odjeżdżały będą dodatkowe tramwaje przedłużonych linii nr 4, 9, 15, 20, 21 i 22. Tramwaje będą kursowały do godz 5.00 czyli do czasu, aż ruszy normalna komunikacja MPK. Dodatkowo zostaną wzmocnione linie autobusów nocnych.

2. PKS

Do skrzyżowania w Cle (miejsce obok Placu Inwazji) można będzie również dojechać autobusami PKS z Dworca Głównego w Krakowie (przystanki przy peronach). Do dyspozycji będzie 30 autobusów, które będą odjeżdżały ze specjalnie oznaczonego stanowiska, po zabraniu pełnego kompletu podróżnych,

już od g. 13.00

3. BUS-y

Prywatna komunikacja, która obsłuży trasę od Niepołomic do skrzyżowania w Cle. Pozostałe będą zabierały pasażerów z Krakowa i Nowej Huty i dowoziły ich do pętli tramwajowej w Pleszowie, gdzie można się będzie przesiąść na autobusy MPK. BUSY nie będą miały ściśle wyznaczonych tras. Wszystkie będą oznaczone żółtymi naklejkami i będą zatrzymywały się na żądanie.

4. Samochody prywatne

Najlepiej pozostawić je w domu. Ul. Igołomska będzie bezwzględnie zamknięta. Jeśli już ktoś pojedzie samochodem, powinien pozostawić go w Nowej Hucie, najlepiej na jednym z ośmiu strzeżonych parkingów. Jadąc od strony Tarnowa, należy pozostawić samochód w Niepołomicach (parking na terenie jednostki wojskowej) i skorzystać z komunikacji BUS. Można też wybrać się na 4-kilometrowy spacer. Podjeżdżając od strony wschodniej lub północnej do lotniska, należy pozostawić samochód na jednej z lokalnych dróg tak aby nie zastawić przejazdu samochodom specjalnym (pogotowia, straży, policji).

Słowem: przybywajcie!

W minioną sobotę bawiliście się w na podwarszawskim lotnisku w Modlinie. W roli głównej wystąpił słynny na cały świat zespół Texas, w którym pierwsze skrzypce gra urodziwa wokalistka i gitarzystka Sharleen Spiteri. Z wokalistką grupy rozmawiała warszawska reporterka RMF FM, Agnieszka Burzyńska. Posłuchajcie:

Na lotnisku w Modlinie pod Warszawą bawiło się 200 tysięcy osób!!! Zabawa była przednia, tym bardziej, że przed grupą Texas wystąpili znani już z tegorocznej Inwazji K.A.S.A. i Żuki, oraz Kasia Kowalska, która kilka lat temu reprezentowała nasz kraj w konkursie Eurowizji.

Wielkimi krokami zbliża się ostatni już MEGAFESTIWAL INWAZJI MOCY 2000. 26 sierpnia pożegnamy tegoroczne lato wielkim koncertem z udziałem zespołów Porter Band, Brathanki, Budka Suflera i Scorpions. Jak zwykle, wszystko całkowicie ZA DARMO!

To jednak nie wszystko. Specjalnie dla Was i specjalnie z okazji MEGAFESTIWALU, RMF FM i Gazeta Wyborcza zorganizowała konkurs. Do wygrania 1000 płyt na 10 lat RMF FM! Od poniedziałku do czwartku w Gazecie Wyborczej drukowane są krótkie informacje na temat zespołu zagranicznego, który wystąpi na najbliższej Imprezie Inwazji Mocy 2000. W piątek drukowane są trzy pytania dotyczące tych informacji. Pierwsze sto osób, które w piątek w godzinach 18:00 - 20:00 zadzwoni pod numer 22/555 66 00 i odpowie prawidłowo na zadane pytania wygra płytę z "Inwazji Mocy 2000". Co tydzień do wygrania 100 płyt w konkursie RMF FM i Gazety Wyborczej.