Marta Sułek z drużyny RMF FM Mountain Dew MTB wygrała w klasyfikacji juniorek 30-kilometrowy maraton, który odbył się dziś w Białymstoku. Z kolei brat Marty – Piotr zajął pierwsze miejsce na akademickich mistrzostwach Polski w Cieszynie.

Marta Sułek pokonała Ukrainkę Alę Bojko, z którą w sobotę przegrała w zawodach Skoda Auto Grand Prix MTB. Dzisiaj udało się wygrać. Byłam przed Ukrainką. Pod koniec pierwszej i na początku drugiej rundy jechała ze mną i kolegą z drużyny, ale udało nam się ją oderwać - powiedziała RMF FM Marta Sułek.

Drugie miejsce w klasyfikacji juniorów na 30-kilometrowym dystansie zajął Adrian Rzeszutko. Z kolei Tomasz Pierwocha był trzeci w „Grande Fondo”, czyli 90-kilometrowym maratonie. Zawodnik "żółto-niebieskiego" teamu zajął trzecie miejsce w klasyfikacji generalnej Skandia MTB Maraton.

.

Piotr Sułek zwyciężył w akademickich mistrzostwach Polski w kolarstwie górskim, które odbyły się w Cieszynie. To 35. tytuł mistrzowski w historii grupy RMF FM Mountain Dew MTB.

Z kolei Maciej Jodko z żółto-niebieskiej drużyny wygrał zawody w kategorii downhill w Wierchomli.