Policjanci z Chodzieży w Wielkopolsce poszukują niebieskiego Renault Trafic lub Opla Vivaro. Kierowca takiego auta w czwartek potrącił śmiertelnie 35-letnią rowerzystkę i uciekł. W wypadku zginęła dziennikarka lokalnych mediów Anna Karbowniczak. Komendant Powiatowy Policji w Chodzieży wyznaczył nagrodę za pomoc w ustaleniu sprawcy.

Do tragicznego wypadku - jak podaje wielkopolska policja - doszło w czwartek około godziny 14:00 na drodze pomiędzy Budzyniem a Wągrowcem, w pobliżu miejscowości Brzekiniec. 35-letnia dziennikarka Anna Karbowniczak, jadąc sportowym rowerem została potrącona przez samochód. Zginęła na miejscu. Sprawca uciekł.

Poszukiwany uszkodzony niebieski Renault Trafic lub Opel Vivaro

Policjanci na miejscu zabezpieczyli ślady wskazujące na to, że poszukiwany mógł poruszać się samochodem Renault Trafic albo Oplem Vivaro koloru niebieskiego. Oba samochody są bliźniaczo podobne i mają bardzo dużo wspólnych podzespołów oraz części.

Funkcjonariusze proszą o kontakt wszystkie osoby, które widziały takie auto z uszkodzeniami przedniej, prawdopodobnie prawej, strony nadwozia (zderzak,  pokrywa silnika, przednia szyba, prawe lusterko). Funkcjonariusze apelują również o zgłoszenie się kierowców, którzy w czwartek byli w okolicy, a ich auta wyposażone są w rejestratory wideo.

Policja wyznaczyła nagrodę

Do kontaktu został uruchomiony specjalny numer telefonu - 694088659. Komendant Powiatowy Policji w Chodzieży wyznaczył specjalną nagrodę finansową dla osoby, która przekaże istotne informacje, przydatne do identyfikacji pojazdu i sprawcy wypadku.

Anna Karbowniczak była wieloletnią dziennikarką "Chodzieżanina", portalu Chodzież NaszeMiasto.pl i "Głosu Wielkopolskiego".