Wykluczone jest porażenie prądem i bezpośrednie przyczynienie się osób trzecich - takie są wstępne wyniki sekcji zwłok prof. Tadeusza Wojciecha Łapińskiego i jego żony. Ciała małżeństwa w ubiegłym tygodniu znaleziono na prywatnej posesji we wsi Zajezierce koło Zabłudowa na Podlaskiu. Ostateczna przyczyna śmierci powinna być znana po serii szczegółowych badań.

Ciała 63-letniego prof. dr hab. Tadeusza Wojciecha Łapińskiego, wieloletniego pracownika Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego w Białymstoku i pracownika naukowego miejscowego Uniwersytetu Medycznego oraz jego 53-letniej żony Małgorzata Michalewicz, znaleziono w minioną środę na ich prywatnej posesji.

Jak informował "Kurier Poranny", w tym dniu o godzinie 20:25 do Centrum Powiadamiania Ratunkowego zadzwonił mężczyzna z prośbą o pomoc. Jak powiedział, ratował żonę, która topiła się w basenie, udzielał jej pierwszej pomocy.

Gdy ratownicy przyjechali na działkę, znaleźli ciała  53-letniej kobiety i 63-letniego mężczyzny. 

Śledczy czekają na pełne wyniki sekcji

Śledztwo w tej sprawie prowadzi Prokuratura Rejonowa w Białymstoku. Przyjęta przez nią obecnie kwalifikacja prawna, to nieumyślne spowodowanie śmierci człowieka. Kluczowe dla ostatecznej oceny będą opinie specjalistów z Zakładu Medycyny Sądowej.

Zgromadzony do tej pory materiał dowodowy pozwolił na wykluczenie możliwości porażenia prądem oraz bezpośrednie przyczynienie się osób trzecich. Dalej będziemy dążyli do ustalenia, co było bezpośrednią przyczyną zgonu tych państwa, np. czy był to niefortunny zbieg okoliczności z fatalnym skutkiem - poinformował szef tej prokuratury Karol Radziwonowicz. Dodał, że śledczy czekają na pełne wyniki sekcji, wciąż zbierane są inne dowody.

W specjalnym komunikacie wydanym w ubiegłym tygodniu Uniwersytet Medyczny w Białymstoku poinformował, że zmarli to prof. Tadeusz Wojciech Łapiński i jego żona dr Małgorzata Michalewicz.

"Z głębokim żalem zawiadamiam, że w dniu 2 czerwca br. zmarli tragicznie prof. dr hab. Tadeusz Wojciech Łapiński i jego żona dr Małgorzata Michalewicz, wieloletni pracownik Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego, przedstawicielka Naczelnej Rady Pielęgniarek i Położnych. Pan Profesor był pracownikiem Kliniki Chorób Zakaźnych i Hepatologii, lekarzem, wieloletnim nauczycielem akademickim, absolwentem Wydziału Lekarskiego UMB w 1984 roku" - poinformowała na swojej stronie internetowej uczelnia.