Policja wyjaśnia okoliczności śmierci dwóch osób: 63-letniego mężczyzny i 53-letniej kobiety, których ciała znaleziono w środę na prywatnej działce w miejscowości Zajezierce na Podlasiu. Jak podaje "Kurier Poranny", zmarli to znany białostocki profesor z Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego w Białymstoku Tadeusz Łapiński i jego żona dr Małgorzata Michalewicz.

Rzecznik podlaskiej policji Tomasz Krupa poinformował, że do zdarzenia doszło w środę wieczorem na jednej z posesji w miejscowości Zajezierce. Po przyjeździe na miejsce policjanci znaleźli ciała kobiety i mężczyzny.

Jak pisze "Kurier Poranny", w środę o godzinie 20:25 do Centrum Powiadamiania Ratunkowego zadzwonił mężczyzna z prośbą o pomoc. Jak powiedział, ratował żonę, która topiła się w basenie, udzielał jej pierwszej pomocy.

Gdy ratownicy przyjechali na działkę, znaleźli ciała  53-letniej kobiety i 63-letniego mężczyzny. Gazeta informuje, że ofiary to znany profesor Tadeusz Łapiński z Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego w Białymstoku oraz jego żona, która pracowała na oddziale covidowym.

Dla nas to szok i niedowierzanie. Pan profesor Tadeusz Łapiński był niezwykle cenionym specjalistą i jest to olbrzymia strata dla naszego szpitala i całego środowiska akademickiego. Stał na pierwszej linii frontu walki z koronawirusem, cechowała go empatia, był mocno zaangażowany w leczenie pacjentów, zawsze był blisko nich, podobnie jak jego żona, która także pracowała na oddziale covidowym - powiedziała gazecie Katarzyna Malinowska-Olczyk, rzeczniczka prasowa USK w Białymstoku.

Informacja o śmierci prof. Tadeusza Łapińskiego i jego żony dr Małgorzaty Michalewicz pojawiła się też na stronie Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku. "Z głębokim żalem zawiadamiam, że w dniu 2 czerwca br. zmarli tragicznie prof. dr hab. Tadeusz Wojciech Łapiński i Jego Żona dr Małgorzata Michalewicz, pracownik Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego. (... ) W Zmarłym żegnamy wspaniałego człowieka, szanowanego nauczyciela akademickiego, wychowawcę młodzieży" - napisano w komunikacie na stronie uniwersytetu.