Żerków, Wejherowo, Głubczyce, Pyzdry, Żukowo, Stąporków - jedno z tych miejsc odwiedzimy tym razem w cyklu Twoje Miasto w Faktach RMF FM. O lokalnych atrakcjach i ciekawostkach nasz reporter opowie już w najbliższą sobotę. Wybór należy do Was! Na głosy w sondzie czekamy do czwartkowego południa.

Tym razem możecie głosować na dwie kandydatury z Wielkopolski. Pyzdry poleca nam pan Krzysztof. Piękne, malownicze położenie nad cudowną rzeką Warta. Jak na niewielkie miasteczko bardzo dużo zabytków. Piękny mural, który stał się wizytówką nadwarciańskiej miejscowości - wyjaśnił w zgłoszeniu. Żerków to z kolei propozycja od pana Przemysława. Piękne krajobrazy, zabytki, kościół ewangelicki. Niedaleko Pałac Adama Mickiewicza w Śmiełowie i Szwajcaria żerkowska - to argumenty naszego słuchacza.

Głubczyce w Opolskiem zgłosił nam pan Piotr. Zwraca uwagę, że znajduje się tam dworzec kolejowy w kształcie lokomotywy. Jest tam także browar z bogatą historią. Stąporków w Świętokrzyskiem jest kolei znany z... największego pomnika grzejnika w Polsce. W sercu miasteczka grzejnik-gigant otoczony jest miniparkiem minigrzejników - pisze pan Krzysztof. Warto też odwiedzić rezerwat Skałki Piekło, czyli perłę przyrodniczą tej części województwa.

Do wyboru macie też dwa miasta z województwa pomorskiego. Żukowo rekomenduje pani Lucyna. Jest tu zabytkowy kościół z XIV-XV wieku. To kolebka haftu kaszubskiego. Działają tu: zespół regionalny Bazuny z 47-leciem istnienia oraz 97-letni chór kościelny Harmonia - wylicza. Możemy też odwiedzić Wejherowo, które znane jest między innymi z Kalwarii Wejherowskiej ufundowanej w XVII wieku przez wojewodę Wejhera. Znajduje się tam Muzeum Piśmiennictwa i Muzyki Kaszubsko-Pomorskiej. Miasto znane jest też z pomnika... Dartha Vadera z "Gwiezdnych Wojen".

Na wasze głosy czekamy do czwartkowego południa!

Wy decydujecie - my jedziemy i odkrywamy dla Was polskie miasta!

Nasi reporterzy co tydzień, w każdą sobotę, odwiedzają miasto, które wskażecie w głosowaniu na RMF24.pl! Cały czas czekamy też na kolejne Wasze zgłoszenia.

Opracowanie: