Polska przegrała z Dominikaną 1:3 (22:25, 25:19, 17:25, 20:25) w pierwszym meczu turnieju Grand Prix siatkarek we Wrocławiu.

Przed meczem minutą ciszy uczczono pamięć zmarłej 4 czerwca siatkarki Agaty Mróz. Nad boiskiem zawisła koszulka z numerem 9, z którym grała w reprezentacji.

Pierwszy set był w wykonaniu reprezentantek Polski bardzo nierówny. Okresy dobrej gry przeplatały się z seryjnie popełnianymi błędami. Potknięcia "biało-czerwonych" były skrzętnie wykorzystywane przez Dominikanę, która na pierwszą przerwę techniczną schodziła z przewagą trzech punktów 8:5. Polkom dwukrotnie udało się doprowadzić do remisu, jednak końcówka seta należała do Dominikany, która wygrała do 22.

W drugim secie Dominikana prowadziła już 15:11. Polki najpierw wyrównały, a następnie bez większych problemów wygrały drugie starcie 25:19. Ogromna w tym zasługa bardzo dobrze atakujących Katarzyny Gajgal i Barańskiej. Ostatni punkt w tej partii w walce "na siatce" zdobyła Karolina Ciaszkiewicz.

Trzeci set przebiegał pod dyktando Dominikany, która utrzymywała bezpieczne, siedmiopunktowe prowadzenie. Polki miały spore problemy z rozgrywaniem akcji. Nie były również w stanie skończyć długich wymian, w które wciągały je rywalki. Bardzo dobrze w drużynie Dominikany spisywały się Annerys Vargas, Bethania De la Cruz oraz Cindy Rondon.

Czwarty set okazał się najbardziej zacięty. Polki szybko objęły prowadzenie, 4:1, ale popełniane błędy w ataku sprawiły, że gra się wyrównała i Dominikana zdołała doprowadzić najpierw do remisu, 8:8, a następnie wyszła na czteropunktowe prowadzenie, 14:11. Złotkom mimo momentami bardzo dobrej gry nie udało się już odrobić strat i przegrały czwartego seta 20:25, a całe spotkanie 1:3.