Samoobrona złożyła doniesienie do prokuratury w sprawie akcji CBA w resorcie rolnictwa - poinformował Andrzej Lepper. Doniesienie ma dotyczyć również podżegania przez funkcjonariuszy Centralnego Biura Antykorupcyjnego do popełnienia przestępstwa.

Nie cała władza należy do was panie Kamiński, Wassermann, Ziobro - mówił w Koszalinie szef Samoobrony. Lepper żalił się też na Agencję Bezpieczeństwa Wewnętrznego, że nie chroniła go dostatecznie jako wicepremiera i ministra rolnictwa. Oni wnyki na mnie zakładają, sidła zakładają, żeby mnie w nie złapać. To tak się postępuje w państwie prawa i sprawiedliwości? To skandal i dramat - podkreślił.

Tydzień temu CBA zatrzymało dwóch biznesmenów, powiązanych z Andrzejem Lepperem. Piotr R. i Andrzej K., mieli powoływać się na wpływy w ministerstwie rolnictwa, które mogłyby ułatwić odrolnienie - za łapówkę - działki na Mazurach. Mieli też mówić, że konieczna będzie łapówka dla Leppera. W niedzielę obaj zostali aresztowani; dzień później premier zdymisjonował Leppera.