Saddam Husajn został złamany - twierdzi członek irackiej tymczasowej rady rządzącej. Z kolei rzecznik amerykańskiej armii dodaje, że dokumenty znalezione w teczce, którą miał ze sobą Saddam, pomogły złapać kolejne 200 osób irackiego reżimu.

Myślę, że jest psychicznie zniszczony, czuje się bezpieczniej z Amerykanami - uważa członek irackiej tymczasowej rady rządzącej Muwaffaq al-Rubaiye. I dlatego też jak dodaje „Los Angeles Times”, były dyktator dostarczył już informacji, które doprowadziły do aresztowań.

Inaczej niż zwykle w podobnych przypadkach przesłuchania Husajna rozpoczęły się prawie natychmiast. Zadaniem Amerykanów jest on na tyle zmęczony i zdezorientowany, że może być skłonny do udzielania informacji, tym bardziej że wygląda na to, iż obawia się możliwości wydania go w ręce Irakijczyków.

Nie zmienia to jednak faktu, że dopiero miesiące przesłuchań skłonią go do większej otwartości. Anonimowe źródło – na które powołuje się dziennik "US Today" - twierdzi, że teraz możliwy jest dzień przerwy, po to, aby opracować taktykę przesłuchania.

11:55