Coraz bliżej realizacji są zapowiedzi wszczęcia postępowania dyscyplinarnego wobec sędziego z Gliwic, który wydał wyrok w sprawie katowickiej hali. Do Sądu Apelacyjnego w Katowicach wpłynął już wniosek ministra Zbigniewa Ziobry, złożony w tej sprawie.

Sędzia w listopadzie ubiegłego roku orzekł, że ubezpieczyciel ma wypłacić Międzynarodowym Targom Katowickim odszkodowanie za uszkodzenie dachu hali. Awaria była wywołana przez zalegający śnieg. Wyrok opierał się na opinii biegłego, który stwierdził, że właściciel obiektu nie musi odśnieżać dachu i nie musi wiedzieć, jaka warstwa śniegu jest groźna dla bezpieczeństwa konstrukcji. Kilka tygodni później dach runął, grzebiąc pod gruzami dziesiątki ofiar.

Orzeczenie sędziego ostro skrytykował minister sprawiedliwości. Zdaniem Zbigniewa Ziobry, sędzia w „sposób rażący i oczywisty” naruszył zasady prawa. Jednak złożenie przez niego wniosku nie jest równoznaczne z rozpoczęciem postępowania dyscyplinarnego wobec sędziego. O tym zdecyduje zastępca rzecznika dyscyplinarnego w Sądzie Apelacyjnym w Katowicach.