Ponad 6 tys. policjantów wyjedzie na drogi podczas akcji policji "Bezpieczny weekend - Boże Narodzenie". Akcja potrwa do niedzieli do godziny 22. Funkcjonariusze będą patrolować m.in. drogi wjazdowe i wyjazdowe z największych miast, sprawdzać trzeźwość kierowców, i to jak przewożone są dzieci.

Najbardziej obawiamy się wyników badań trzeźwości kierujących pojazdami - powiedział podinsp. Radosław Kobryś z Biura Ruchu Drogowego KGP. Jak dodaje, nie to będzie priorytetem policji, która po pierwsze będzie miała za zadanie pilnować płynności ruchu. Dużą uwagę policjanci będą zwracać również na przestrzeganie ograniczeń prędkości.

Niech święta będą bezpieczne

W tym roku część osób zdecydowała się na świąteczne wyjazdy już w piątek i w sobotę. Z danych KGP wynika, że od 20 do 22 grudnia na drogach w 279 wypadkach zginęło 20 osób. Zatrzymano 782 osoby, które kierowały autami pod wpływem alkoholu.

W tym samym okresie ubiegłego roku zginęły 32 osoby. Zatrzymano 624 pijanych kierowców.

W ubiegłym roku statystycznie każdego dnia w okresie świątecznym na drogach ginęło 8 osób, a ponad 90 osób dziennie odnosiło obrażenia. Warto więc zastanowić się, czy naprawdę nie możemy nic zrobić, żeby nie brać udziału w tej statystyce. Wypadków naprawdę może być mniej - podkreślił podinsp. Radosław Kobryś.