Ani złotówka nie wpłynęła do kasy Polskich Linii Kolejowych od Przewozów Regionalnych. A dopóki zadłużona spółka nie przeleje bieżących płatności na konto właściciela, aż 46 pociągów nie wyjedzie w trasy.

Na trasę nie wyjedzie dzisiaj 46 pociągów międzywojewódzkich Przewozów Regionalnych. Składy wstrzymały PKP Polskie Linie Kolejowe. Powodem są długi Przewozów Regionalnych, które nie płacą PKP za dostęp do torów. czytaj więcej

Do tej pory PKP zarejestrowały skargi 278 osób. To ci, którzy mieli kupione bilety na InterRegio, a musieli jechać InterCity. To jednak tylko wierzchołek góry lodowej . Do nich należy bowiem doliczyć tych, którzy wiedząc, że Przewozy Regionalne mają kłopoty, od razu wybrali InterCity albo pojechali w podróż samochodem, albo po prostu zostali w domu.

Prezes PLK Zbigniew Szaflarski zapewniał na konferencji prasowej, że nie ma na dzień dzisiejszy takiej sytuacji, że podróżny nie ma możliwości podróży z tego tytułu, że nie kursuje pociąg spółki Przewozy Regionalne. Zapomina jednak o tym, że to pasażerowie muszą za przejazd więcej zapłacić. Po 15 maja ich sytuacja jeszcze się pogorszy - z rozkładu ma zniknąć część pociągów InterCity.