Donald Tusk poprosił Lecha Kaczyńskiego o spotkanie przed wizytą w Waszyngtonie - ujawniła Kancelaria Prezydenta po środowym spotkaniu premiera z prezydentem. Podczas rozmów omawiano problemy związane z pracą Komisji Weryfikacyjnej. Premier rekomendował również prezydentowi uznanie niepodległości Kosowa.

Prezydent Rosji powiedział to w rozmowie z Donaldem Tuskiem, podczas lutowej wizyty polskiego premiera w Moskwie. Przed wizytą Tuska w Rosji na początku lutego "Niezawisimaja Gazieta" opublikowała artykuł, w którym została podważona prawda o mordach NKWD na polskich oficerach w Katyniu. czytaj więcej

Decyzja ta należy do rządu, ale prezydent prosił o omówienie tej kwestii. Obaj politycy rozmawiali też o wizycie premiera Tuska w Moskwie i o słowach prezydenta Putina na temat Katynia.

Najprawdopodobniej nie zabrakło też dyskusji o ewentualnych zmianach Konstytucji regulujących uprawnienia premiera i prezydenta. Na szczegóły trzeba jednak poczekać do czwartku.

Prezydent ponownie określił priorytety polityki wschodniej i wpływ naszej pozycji na Wschodzie na relacje Polski wewnątrz Unii Europejskiej - poinformowało prezydenckie Biuro Prasowe.