Wniosek do sądu o tymczasowe aresztowanie oraz postawione trzy zarzuty, w tym dwa o łapówkarstwo - to efekty wczorajszego przesłuchania Tomasza D., lekarza ze szpitala bródnowskiego w warszawie zatrzymanego w czwartek przez Centralne Biuro Antykorupcyjne.

Lekarz ze Szpitala Bródnowskiego usłyszał zarzuty przyjęcia korzyści majątkowych w zamian za wystawienie zaświadczeń lekarskich stwierdzających nieprawdę co do zdrowia określonych osób, czyli zarzuty łapownictwa - powiedziała rzecznik ostrołęckiej prokuratury okręgowej Anna Drewnowska.

W piątek po południu biegli wydali opinię o stanie zdrowia Tomasza D., pozwalającą na jego przesłuchanie. Obecnie postępowanie jest prowadzone w Warszawie przez oddelegowanego prokuratora - dodała Drewnowska.

Zatrzymany w czwartek przez CBA ortopeda z warszawskiego Szpitala Bródnowskiego w piątek rano, w związku ze złym stanem zdrowia, trafił do jednego z warszawskich szpitali.

Na zlecenie ostrołęckiej prokuratury kilkunastu funkcjonariuszy Centralnego Biura Antykorupcyjnego zatrzymało Tomasza D. po tym, gdy skończył dyżur w szpitalu; miał zostać przewieziony do ostrołęckiej prokuratury na przesłuchanie.