Jaka pogoda czeka nas w tym tygodniu? Jak informuje Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej, najbliższe dni przyniosą sporo słońca. W niektórych regionach pojawią się również burze. W nocy spodziewać się trzeba przygruntowych przymrozków.

Dziś w całym kraju będzie słonecznie. Jedynie na północnym wschodzie pojawi się więcej chmur i przelotny deszcz. Termometry pokażą 14 stopni nad morzem, 17 na Suwalszczyźnie, 21 w centrum, a 25 na południowym zachodzie kraju.

W nocy z poniedziałku na wtorek na północnym wschodzie miejscami przy gruncie temperatura spadnie do około -2 °C.

Wtorek również będzie pogodny w większości kraju - chmur i przelotnego deszczu można spodziewać się na zachodzie. Z kolei na południu możliwe są burze i intensywny deszcz. Na termometrach zobaczymy od około 13 stopni na północnym wschodzie do 20 stopni na południowym zachodzie.

Noc z wtorku na środę będzie chłodna. Przygruntowych przymrozków należy spodziewać się  praktycznie w całym kraju, temperatura spadnie do -4 stopni.

Środa będzie przeważnie pogodna. Termometry pokażą 13-16 stopni na wschodzie i 17-20 na zachodzie. Chłodniej będzie w rejonie Zatoki Gdańskiej - tylko 7 stopni.

Noc ze środy na czwartek również przyniesie przygruntowe przymrozki - do -3 stopni na północnym wschodzie oraz w rejonach podgórskich Karpat. 

W czwartek na niebie zobaczymy niewiele chmur. Na zachodzie będzie bardzo ciepło - do 26 stopni.

W weekend będzie pochmurno z większymi przejaśnieniami. Prognozowane są przelotne opady deszczu i burze, lokalnie z gradem. Temperatura maksymalna w piątek i w sobotę dojdzie do 25 stopni. W niedzielę będzie chłodniej - maksymalnie około 20 stopni.