Prezydent wydał postanowienie o ujawnieniu na stronach internetowych swojej Kancelarii raportu z weryfikacji WSI - poinformował prezydencki minister Maciej Łopiński. Na godz. 12. planowana jest konferencja prasowa Lecha Kaczyńskiego.

Prezydent – jak poinformował Łopiński – otrzymał opinie marszałków Sejmu - Marka Jurka i Senatu - Bogdana Borusewicza na temat raportu, co zgodnie z przepisami, jest warunkiem podania dokumentu do publicznej wiadomości.

Raport z weryfikacji WSI ma ujawnić działalność przestępczą żołnierzy i współpracowników WSI oraz kto z zajmujących kierownicze stanowiska państwowe, wiedząc o sprzecznych z prawem działaniach WSI, nie podjął czynności zmierzających do ich zaprzestania.

Prezydent ujawnił w publicznym radiu, że w raporcie pojawią się nazwiska polityków, choć – jak zastrzegł - nie będą to oskarżenia poważne. Mówił m.in. o Aleksandrze Kwaśniewskim. Zaznaczył jednak, że nie ma dowodów, iż były prezydent bezpośrednio kierował WSI. O tym, co jeszcze może się znaleźć w raporcie, posłuchaj w relacji reportera RMF FM Przemysława Marca: