W Pałacu Prezydenckim po raz pierwszy spotkali się dziś Lech Kaczyński i Donald Tusk. Szef rządu w poniedziałek mówił, że ma nadzieję na rozmowę z prezydentem o "wspólnej strategii międzynarodowej". Około godziny 17:30 gościem prezydenta będzie szef MS, Radosław Sikorski.

Przed spotkaniem z prezydentem Tusk zaznaczył, że zarówno jego, jak i prezydenta, czekają w najbliższym czasie poważne wizyty międzynarodowe. To są zdarzenia, które wymagają pełnej koordynacji - podkreślał Tusk. O nastrojach przed dzisiejszym spotkaniem, posłuchaj w relacji reportera RMF FM Pawła Świądra:

W przyszłym tygodniu w Lizbonie dojdzie do podpisania Traktatu Reformującego UE. Do stolicy Portugalii wybierają się zarówno prezydent, jak i premier.

Z kolei Lech Kaczyński zapowiedział w poniedziałek, że w najbliższym czasie będzie rozmawiał z nowym rządem na temat tarczy antyrakietowej. Na pewno będzie to przedmiotem bardzo istotnej dyskusji, bo raz jeszcze powtarzam: w moim głębokim przekonaniu są to sprawy fundamentalne dla naszego państwa - mówił Lech Kaczyński dziennikarzom podczas wizyty na Słowacji.