Prezydent być może przejmie inicjatywę w sprawie ustawy medialnej. Po wecie Lecha Kaczyńskiego do projektu Platformy, Adam Bielan przewiduje kolejny ruch prezydenta. Pan prezydent już zapowiedział, że widzi potrzebę reformy mediów publicznych i być może można się spodziewać projektu prezydenckiego w tej sprawie - mówi poseł PiS-u.

SLD nie zamierza pomagać Platformie w odrzuceniu prezydenckiego weta. Nie podoba nam się to co dzieje się obecnie w mediach publicznych, ale nie możemy też zaakceptować ustawy, którą przygotowała Platforma Obywatelska z PSL-em - deklarował gość Kontrapunktu RMF FM i Newsweeka, lider SLD Wojciech Olejniczak.

Ale Jarosław Gowin liczy na zmianę stanowiska Sojuszu. Będziemy rozmawiać z politykami lewicy. Mamy nadzieję, że zmienią zdanie i nie będą chcieli utrzeć nosa Platformie, bo to rozumowanie w stylu „na złość babci odmrożę sobie uszy” - mówi poseł PO.

Według politologa Marka Migalskiego, przed głosowaniem w sprawie weta PO i PiS urządzą "konkurs ofert", a SLD weźmie to, co będzie najlepiej służyć interesom Sojuszu.