Prezydent Olsztyna zostanie dziś przesłuchany i usłyszy zarzuty dotyczące gwałtu i molestowania kilku kobiet. Czesław Małkowski został zatrzymany wczoraj w swoim domu przez podlaską policję. Zanim przewieziono go do białostockiej prokuratury, która prowadzi sprawę - z funkcjonariuszami odwiedził swoje miejsce pracy. Tam policjanci zabezpieczyli dokumenty.

Tymczasowo kierowanie miastem przejął wiceprezydent Olsztyna Tomasz Głażewski. Twierdzi on, że zatrzymanie Małkowskiego go zaskoczyło - musiał przerwać krótki urlop.

Małkowski został zatrzymany w swoim domu. Po przeszukaniu gabinetu, prezydent Olsztyna został przewieziony do Prokuratury Okręgowej w Białymstoku, gdzie zostanie przesłuchany – dodaje Jacek Dobrzyński.

Śledczy z Białegostoku przejęli sprawę z prokuratury w Olsztynie na początku lutego. Chodzi o to, by nie zarzucono jej braku bezstronności. Wielu mieszkańców miasta niedowierza, że prezydent mógł dopuścić się przestępstw seksualnych:

W środę prezydent Olsztyna poinformował na sesji rady miasta, że udaje się na dwudniowy urlop. Zapewnił jednocześnie, że jest niewinny, a dowody w postaci nagrań, z których wynika, że składał urzędniczkom wulgarne propozycje, są zmontowane.