Jeżeli Zyta Gilowska będzie chciała, w ciągu kilku dni wróci do rządu – powiedział premier Jarosław Kaczyński po ogłoszeniu wyroku Sądu Lustracyjnego, który oczyścił Zytę Gilowską z zarzutu kłamstwa lustracyjnego.

Gilowska może objąć stanowisko wicepremiera i ministra finansów. Ciągle wierzę, że namówię panią premier, by wróciła. Wiem, że jest po bardzo ciężkich przejściach - powiedział premier już po ogłoszeniu orzeczenia w sprawie Gilowskiej.

Na powrót wicepremier do rządu czeka minister koordynator ds. służb specjalnych Zbigniew Wassermann. Jest tu potrzebna. Myślę, że potrzebni są ludzie o takich kwalifikacjach, o takich umiejętnościach w tej najtrudniejszej dziedzinie, jaką są finanse państwa, które trzeba zreformować do końca - twierdzi.

Przychylny powrotowi Gilowskiej do rządu jest także lider Platformy Obywatelskiej Donald Tusk. Ja jako Polak lepiej bym się czuł, gdyby ktoś w rządzie twardą ręka pilnował budżetu. Ale zostawmy tę decyzję, pani Zyta Gilowska jest, jak sądzę, po bardzo traumatycznych przeżyciach - mówi i dodaje, że objęcie stanowiska w rządzie przez Gilowską wcale nie jest pewne.