Ofert pracy brakuje - ale przynajmniej będą dodatkowe pieniądze na dofinansowywanie nowych firm oraz na staże dla bezrobotnych. Ministerstwo pracy obiecało urzędom pracy środki na aktywne formy walki z bezrobociem. W urzędzie w Olsztynie pieniądze mają być dostępne jeszcze w tym miesiącu - usłyszał reporter RMF FM Andrzej Piedziewicz.

Ci, z którymi rozmawiał reporter RMF FM Andrzej Piedziewicz twierdzą, że znalezienie pracy jest teraz bardzo trudne i opłacany przez państwo staż albo założenie własnej firmy to właściwie jedyne wyjście. Pójdę na staż, może po stażu będzie łatwiej jakąś pracę dostać - mówi jeden z rozmówców. Od kwietnia jestem zarejestrowany w urzędzie pracy. Teraz zdecydowałem, że pójdę na swój rachunek - dodaje drugi.

Ze wsparcia będzie mogło skorzystać prawdopodobnie kilkaset osób – szacuje dyrektor urzędu pracy w Szczecinie Krystyna Dudzińska: Nie będą to pieniądze, o jakie się ubiegaliśmy. Ale może uda nam się do końca roku skierować około 300 absolwentów na staże. Około 50 osób dostanie po kilkanaście tysięcy złotych na założenie własnej firmy. Ofert pracy dla ponad 5 tysięcy zarejestrowanych w Olsztynie bezrobotnych jest tylko 160.