Na 25 lat więzienia skazał Sąd Okręgowy w Poznaniu 20-letnią Beatę Wawrzynowską oraz 18-letniego Piotra Adamczyka, którzy w lipcu 2002 roku zabili 6-letniego Krystiana, przyrodniego brata skazanej.

To już drugi wyrok w tej sprawie, identyczny z pierwszym, sprzed dwóch lat. Sąd apelacyjny nakazał wznowić proces, a sąd okręgowy ponownie przychylił się do wniosków prokuratury.

Według sądu, przyczyną zabójstwa Krystiana była zemsta na ojcu chłopca. Biegli orzekli, że 20-latka czuła się dyskryminowana przez ojczyma. Sąd zezwolił na opublikowanie danych i wizerunku skazanych.

7 lipca 2002 roku Beata Wawrzynowska, 17-letni Piotr Adamczyk i 18-letni Sławomir J. zabrali Krystiana na spacer. Ten ostatni odłączył się od nich, zanim dotarli na miejsce zbrodni. Tam, na terenie budowy, kobieta nożem poderżnęła chłopcu gardło, a Piotra Adamczyka poprosiła o dobicie chłopca.

Mężczyzna kilkakrotnie rzucił w głowę leżącego chłopca cegłami. Po zabójstwie sprawcy wrócili do domu, a później przez całą noc, wraz z policją i sąsiadami, szukali zaginionego dziecka.