Na 25 lat więzienia i pozbawienie praw publicznych na 10 lat skazał Sąd Okręgowy w Poznaniu dwoje zabójców 6-letniego Krystiana, w tym przyrodnią siostrę dziecka. Chłopczyk zginął, bo miał opowiadać rodzicom, z kim spotyka się jego siostra.

7 lipca 2002 roku 19-letnia Beata Wachowiak, 17-letni Piotr Adamczyk i 18-letni Sławomir J. zabrali Krystiana na spacer. Ten ostatni odłączył się od nich, zanim dotarli na miejsce zbrodni. Tam, na terenie budowy, Beata Wachowiak poderżnęła chłopcu gardło nożem, a Piotra Adamczyka poprosiła o dobicie chłopca.

Adamczyk kilkakrotnie rzucił w głowę leżącego chłopca cegłami. Po zabójstwie sprawcy wrócili do domu, a później przez całą noc, wraz z policją i sąsiadami, szukali zaginionego dziecka.

Sąd uznał dwoje oskarżonych za winnych zabójstwa, ale nie dopatrzył się znamion szczególnego okrucieństwa. Natomiast wobec trzeciego zmienił kwalifikację czynu i skazał go na 1,5 roku za utrudnianie śledztwa.

Zobacz również:

Przedstawiając przebieg zdarzenia sędzia prowadzący sprawę wzruszył się na tyle, że musiał ogłosić 10 minutową przerwę. Wyrok nie jest prawomocny. Obrona zapowiada apelację.

09:55