250 żołnierzy i oficerów z szóstego kontyngentu jest już w Iraku. Z Wrocławia wylecieli w sobotę, z Goleniowa wczoraj wieczorem.

Jestem troszeczkę zestresowany, z kolei z natury jestem wielkim optymistą - mówi polski żołnierz. Pożegnanie rodzin z wojskowymi było bardzo trudne: Ciężko jest. Drugi raz mnie zostawia, zwłaszcza teraz z małym dzieckiem - mówi żona jednego z żołnierzy. Na lotnisku w Goleniowie była Aneta Goduńska. Posłuchaj jej relacji:

Zadaniem pierwszej grupy polskich żołnierzy w Iraku będzie m.in. przejmowanie baz, sztabu oraz elementów dowodzenia, a także o ochrona tych baz do czasu przylotu do Iraku głównych sił wojskowych.

Polscy wojskowi początkowo mieli wylecieć do Iraku w sobotę. Jednak ze względu na bardzo trudne warunki atmosferyczne lot przełożono na niedzielę. Na najbliższy tydzień przewidziano jeszcze trzy loty wojskowe do Iraku.

Szósta zmiana kontyngentu polskich żołnierzy w Iraku tworzona jest przede wszystkim – podobnie jak pierwsza – na bazie 12. Dywizji Zmechanizowanej ze Szczecina.