"Przekazy dnia" mają się dobrze w partii rządzącej. Dowody na to zdobyła reporterka RMF FM. Do korzystania z takich "podpórek" nie przyznaje się ani PO, ani żadna inna partia, ale Agnieszka Burzyńska zaobserwowała w Sejmie ciekawą rzecz: albo "przekazy" istnieją, albo wszyscy myślą i wypowiadają się identycznie.

Reporterka RMF FM zadała politykom Platformy proste pytanie o reakcję na dzisiejszy wywiad Jarosława Kaczyńskiego. Odpowiedź nr 1 - Małgorzata Kidawa-Błońska: Może mówić wszystko bardzo pięknie, bardzo ładnie, ale ważne są czyny, co się potem robi. Dlatego dla mnie dużo ciekawsze jest to, co zrobił dzisiaj marszałek Komorowski. Że powiedział, w jaki sposób będzie wyglądała Rada Bezpieczeństwa Narodowego - powiedziała posłanka.

Zaskakująca odpowiedź nr 2 - Grzegorz Schetyna: Jaki jest PiS- wszyscy wiemy. Jaki jest Jarosław Kaczyński - też. Poważnie oceniam i dobrze oceniam inicjatywę Bronisława Komorowskiego. Po tych słowach następował długi wykład o zaletach propozycji Bronisława Komorowskiego.

Rekordzistą został Rafał Grupiński, który właściwie pominął odpowiedź na pytanie Jarosława Kaczyńskiego i od razu przeszedł do pochwał na temat marszałka. Długich pochwał. A wszystko to oczywiście przypadek i zbieg okoliczności.

Jarosław Kaczyński powiedział w ostatnim wywiadzie, że czuł, iż kandydowanie to jego obowiązek. Dodał, że jego zdaniem jest to szansa dla kraju.

Bronisław Komorowski zapowiedział, że w poniedziałek powoła Radę Bezpieczeństwa Narodowego. Uczyni to po konsultacjach z głównymi siłami politycznymi. W skład RBN mają wejść: premier, wicepremier, marszałkowie Sejmu i Senatu oraz liderzy partii.