Policjanci z warszawskiego Targówka poszukują Roberta Nogal ps. "Frog". Mężczyzna jest ścigany listem gończym w celu odbycia kary roku i 6 miesięcy pozbawienia wolności - poinformowała rzeczniczka Komendy Rejonowej Policji Warszawa VI kom. Paulina Onyszko.

Według informacji przekazanej przez kom. Paulinę Onyszko, "Froga" poszukują policjanci z Wydziału Kryminalnego Komisariatu Policji Warszawa Targówek. Mężczyzna poszukiwany jest listem gończym wydanym przez Sąd Rejonowy Warszawa Wola w celu odbycia kary roku i 6 miesięcy pozbawienia wolności za przestępstwo z art. 180a kk. (prowadzenie pojazdu po cofnięciu uprawnień - przyp. red.) - tłumaczyła policjantka.

Policjanci apelują do wszystkich osób, które znają miejsce pobytu poszukiwanego mężczyzny o kontakt pod numerem telefonu (47) 723-81-71, (47) 723-87 50 lub z najbliższą jednostką policji - przekazała.

Zaznaczyła, że informacje można także przekazywać za pośrednictwem poczty elektronicznej, pisząc na adres: dyzurny.kp-targowek@ksp.policja.gov.pl.

Policjanci zapewniają anonimowość - dodała.

Pirat drogowy popularny w internecie

Robert N. "Frog" zdobył rozgłos w internecie, publikując nagrania dokumentujące jego niebezpieczną jazdę po polskich drogach. Sąd uznał, że bezpośrednie niebezpieczeństwo sprowadzenia katastrofy w ruchu lądowym zaistniało 14 lutego 2014 roku na trasie pod Kielcami, którą jechał “Frog".

W lutym 2021 roku został skazany na dwa i pół roku bezwzględnego więzienia za niebezpieczną jazdę na trasie pod Kielcami 14 lutego 2014 r. Sąd orzekł także wobec "Froga" 5-letni zakaz prowadzenia pojazdów.