21-letni Adrian Z., podejrzewany o zamordowanie miesiąc temu bezdomnego w Bolzano na północy Włoszech, został zatrzymany na przedmieściach Warszawy. Jak ustalił nasz reporter Grzegorz Kwolek - mężczyzna został namierzony przez funkcjonariuszy Centralnego Biura Śledczego Policji na podstawie Europejskiego Nakazu Aresztowania.

Zatrzymanie 21-latka to sukces "Łowców cieni", czyli funkcjonariuszy z elitarnej jednostki CBŚP, która specjalizuje się w poszukiwaniu najgroźniejszych i ukrywających się przestępców. Kilka dni temu policjanci dostali informację, że Adrian Z. mógł uciec z Włoch do Polski. Funkcjonariusze szukali go w rodzinnym Ciechanowie. Udało się go natomiast namierzyć w mieszkaniu wynajmowanym na przedmieściach stolicy.

9 stycznia Adrian Z. miał zaatakować bezdomnego Czecha. Najpierw miał go brutalnie pobić, a następnie podpalić na jednej z ulic w pobliżu dworca kolejowego w Bolzano.

Mężczyzna trafił do policyjnej izby zatrzymań. Został zatrzymany na podstawie Europejskiego Nakazu Aresztowania. Sąd musi więc w ciągu 90 dni podjąć decyzję o przekazaniu go do kraju, który wystawił wniosek.

(MRod)