Rozpoczął się kolejny długi weekend. Wiele osób na najbliższe kilka dni zaplanowało wypoczynek za miastem. Jednak najpierw na upragniony urlop trzeba dojechać. Reporterzy RMF FM obserwują sytuację na polskich drogach.

Na Dolnym Śląsku najgorsza sytuacja panuje m.in. na węźle bielańskim – korki utworzyły się tam z każdej strony. Na sam wjazd do Wrocławia od strony Kudowy trzeba przeznaczyć kilkanaście minut. Bardzo tłoczno jest także na trasie Wałbrzych-Wrocław i autostradzie A4. Zakorkowane jest także całe centrum stolicy regionu.

Wszyscy wybierający się nad morze muszą przygotować się na utrudnienia wokół Trójmiasta. Gdańsk, Sopot i Gdynię radzimy omijać obwodnicą. Problemy napotkają także ci, którzy zamierzają odwiedzić Półwysep Helski. Kierowcy będą musieli zmierzyć się z dwoma poważnymi remontami na trasie – w Redzie tuż za Gdynią i kilometr za Puckiem.

Nienajlepszą pogodą rozpoczyna się długi weekend w Wielkopolsce - tam już pada deszcz. Na drogach w regionie jest tłoczno. W tej chwili wyjazd z Poznania zajmuje co najmniej kilkadziesiąt minut. Centrum miasta sparaliżowane jest przez korki. Jazdę dodatkowo utrudniają drogowcy, którzy remontują drogi wylotowe na Świecko i Katowice.

W Małopolsce duże kłopoty czekają na kierowców, którzy jadą w stronę Tarnowa i Rzeszowa. Już sam wyjazd z Krakowa na wschód jest nie lada wyczynem, a im dalej tym gorzej – korki i ogromna ilość remontów.

Lepsze informacje mamy dla kierowców na Podkarpaciu. Bez problemu przejedziecie np. przez Rzeszów. Warto jednak pokonać to miasto jadąc przez centrum – będzie szybciej niż obwodnicą. Wzmożony ruch panuje na trasach wiodących przez Sanok i Lesko.

Na Ślasku wzmożony ruch panuje na krajowej „jedynce” w rejonie Siewierza.

Kierowcy powinni w czasie długiego weekendu spodziewać się wzmożonych kontroli policyjnych. Polskie drogi będzie patrolować każdego dnia 10 tys. funkcjonariuszy. W całym kraju zostało rozmieszczonych ponad tysiąc punktów pomiaru prędkości. Policjanci sprawdzać będą także trzeźwość kierowców, stan techniczny pojazdów i sposób przewożenia dzieci.

Policja apeluje do kierowców o ostrożną i rozważną jazdę oraz – jeżeli to możliwe – wcześniejsze zaplanowanie podróży.